Фільми

ОПИС ДЕЯКИХ ФІЛЬМІВ

Корпорація / Corporation

«Корпорація» представляє переконливий та оригінальний погляд на походження, характер, розширення та вплив сучасних корпоративних установ, які домінують в економіці, політичній культурі і повсякденному житті більшості людей, а також зображує людей і групи, що борються проти корпоративного панування.
«Корпорація» ставить питання про життєздатність та цінність корпорації, як головного засобу з організації виробництва матеріальних благ у ринковому суспільстві. Це піднімає важливе питання про вплив корпоративної структури на широке коло суспільних благ і дає змогу замислитись про те, чи існують кращі шляхи для більш ефективної організації виробництва задля загального добробуту.

Історія речей / Story of stuff

Починаючи з виробництва і протягом продажу, використання та усунення, всі речі в нашому житті впливають на суспільство в нашій та інших країнах, проте цей вплив здебільшого прихований. «Історія речей» – це двадцятихвилинний, швидко викладений та швидко окреслений погляд на зворотній бік наших моделей виробництва та споживання. «Історія речей» розкриває зв’язки між великою кількістю екологічних та соціальних чинників та закликає усіх нас створити більш стійкий та простий світ. Автор розповість вам щось, що примусить вас сміятися, і, можливо, назавжди змінить погляд, яким ви дивитеся на речі.

Кіловат-години / Kilowatt ours

Режисер Джефф Беррі пропонує надію, повертаючи камеру до себе і запитуючись: «Як я можу щось змінити?» Протягом своєї подорожі Беррі вивчає, звідки береться електроенергія та які проблеми викликає її виробництво, включаючи зникнення верхівок гір, дитячу астму та глобальне потепління. По дорозі він зустрічає людей, компанії, організації та спільноти, які знаходяться на передовій лінії, використовуючи принципи ефективності та збереження енергії, відновлювану зелену енергію, та водночас заощаджуючи гроші та оберігаючи довкілля. Ця часто-густо весела та завжди надихаюча історія каже: «Ти легко можеш щось змінити, і ось шлях!»

Кошмар Дарвіна / Darwin’s nightmare

Сорок років тому ненаситний хижак потрапив у води танзанійського Озера Вікторія, де швидко знищив запаси риби. Завдяки ньому, нільский окунь став цінуватися за ніжне товсте філе та користуватися попитом у витончених 4-зіркових європейськіх ресторанах. Величезні порожні іноземні вантажні літаки приземлюються щоб експортувати озерні делікатеси, вивозячі 55 тон обробленої риби щодня. Позаду вони залишають голодуючих сільських мешканців, які випрошують відбраковані голови риб та туші, що гниють. Разом з масовими епідеміями, скаженими цивільними війнами, злочинами, бездомністю та наркотично залежними дітьми приходить питання: що літаки, про які повідомляють як про “порожні”, поставляють цьому безпорадному суспільству?

М’ясниця / Meatrix

«М’ясніца» – коротка анімаційна пародія на всім відому «Матрицю», яка розповідає глядачам про проблеми, пов’язані з індустріальним сільським господарством, сучасними технологіями в області виробництва м’ясо-молочних продуктів. Головні персонажі фільму — три супергерої, а саме Лео, молодий кабанчик, який роздумує над тим, чи є він насправді «вибраним», Курiйця, перната захисниця домашнього господарства, та Муфіус, бик у чорному макінтоші, що мріє про зелені пасовища.

Ротова революція / The Mouth Revolution

Роти світу об’єднуються, щоб протистояти трансжирам, штучним складовим, ГМО та пестицидам в новій короткометражній стрічці режисера фільмів, що найчастіше переглядаються в Інтернеті за весь час його існування. «Ротова революція» – це гумористичний 4,5-хвилинний художній фільм, який, пародіюючи історію та сучасну культуру, інформує глядачів про життєву необхідність вживання справжньої, органічної їжі. Історію розповідають революційні роти, які взяли на себе відповідальність самі вирішувати, що вони будуть їсти, а що ні. Персонажі Зуб та капітан Рот проголошують свій «Ротіфест» – Декларацію Нетравлення, яка пояснює їхні цілі та вимоги: Ні трансжирам, Ні ГМО, Ні пестицидам та Ні штучним складникам.

Код біорізноманіття / Bio daversity code

Хто вбив білого ведмедя? Справа Софі Кефаль та Роберта Пінгвіна – розв’язати код Біорізноманіття. Виявляється, зменшення біологічного різноманіття потроху вбиває нас усіх. Шляхом зміни клімату та занадто стрімкого розвитку люди знищують головні вузли і саме павутиння життя. Код Біорізноманіття – це пародійна флеш-анімація, що ілюструє, як наше здоров’я залежить від природних речей.

Універсамні війни / Grocery store wars

Універсамні війни – весела п’ятихвилинна короткометражка, у якій компанія лялькових героїв у складі:  Cuke (огірочок) Skywalker,  Ham (шинка) Solo, Chewbroccoli (жуй броколі) і старий мудрий Obi Wan Cannoli (щось на кшталт налисника з сиром) б’ються проти Дарта Тейдера (Darth Tader) – злого володаря Темної Сторони Ферми. Чи зможуть органічні повстанці врятувати принцесу Lettuce (салат) та вчасно знищити Мертву Диню? Або Кьюка опанує темна сторона ферми, і тоді імперія забруднень і пестицидів захопить панування на ринку за допомогою свого арсеналу генетичних технологій, опромінення і токсичних хімікалій?

Спрага / Thirst

Чи є вода частиною тих загальнолюдських ресурсів, людським правом? Чи це – товар, який можна купувати та продавати на світовому ринку? «Спрага»розповідає історії спільнот в Болівії, Індії, та США, які задають ці фундаментальні питання. Більше мільярду людей бракує доступу до безпечної питної води. Щороку мільйон дітей вмирає від хвороб, спричинених вживанням небезпечної води. Ці показники постійно зростають. Коло цих фактів розгортаються палкі дебати у перших кадрах фільму на третьому всесвітньому форумі води у 32003 році в Кіото, Японія. Політики, міжнародні банкіри та глави великих корпорацій зібрались, щоб вирішити, хто буде контролювати глобальні поставки свіжої води. Їх консенсусу щодо великих дамб, приватизованих корпоративних водних систем запобігають експерти та активісти, які відстоюють точку зору, що вода – це право людини, а не товар. Показуючи конфлікт на трьох континентах, «Спрага» дає змогу побачити, як масштабна опозиція приватизації води провокує потужну коаліцію, яка навіть «перетинає лінію прихильників»

Advertisements
%d блогерам подобається це: