Заходи

Кінопокази

Основна тематика фільмів:

 • Доцільне використання води та електроенергії
 • Утилізація та переробка відходів
 • Здоровий спосіб життя
 • Раціональне використання природних ресурсів
 • Перехід від споживацького світогляду до гармонійного з природою

Кожен кінопоказ супроводжується

 • Майстер-класом від експертів,
 • Активним обговоренням. Обговорення модерується і ведеться в невеликих групах. Мета дискусії – побачити можливості практичного застосування інформації з фільмів в повсякденному житті.

Дебати

Спільно з Дебатної академією після перегляду фільму «Історія Речей» будуть проведені дебати на тему «Споживча культура: чи є альтернатива?». Дебати, ще один формат ефективної дискусії в порівнянні з модерується обговоренням в невеликих групах, дозволить активно залучити глядачів у процес глибокого сприйняття та аналізу фільму та проблематики.

«Брейн-ринг»

Спільно з організаторами «Що? Де? Коли?» буде підготовлено «брейн-ринг» на тему екології. Залучення відвідувачів фестивалю в даний проект відбувається двома шляхами: безпосередньо участь в одній з команд та у ролі глядача.

Еко-футквест

Футквест – це формат активних вуличних тематичних ігор за місцевим орієнтування. Особливість – заборона на використання будь-яких видів засобів пересування. В Одесі футквести досить популярні серед молоді.

Дана гра буде присвячена екології та здорового способу життя, вона буде об’єднанням інтелектуальних, спортивних і фотографічних завдань.

Еко-вечірка

Спільно з проектом «Гагарін», організатором кількох тематичних вечірок в Одесі, буде проведена еко-вечірка. Вхід буде за запрошеннями, які можна отримати за активну участь у фестивалі. Ймовірне місце проведення вечірки – трамвай. Концепція – в процесі доопрацювання.

Велопробіг, забіг

На «трасі здоров’я» всі охочі зможуть взяти участь в забігу «За здоровий спосіб життя» та «За велосипед як альтернативний вид транспорту». Кожному учасникові після пробігу буде виданий документ з результатами пробігу, цей документ має стати складовою частиною написи «Стале Життя» з документів всіх учасників.

Еко-пікнік

Після пробігу всі будуть запрошені на схили на еко-пікнік. На ньому буде тільки екологічно чиста і корисна їжа та напої, буде можливість пограти в спортивні ігри та ігри на командоутворення, познайомитися з іншими учасниками, які об’єднані спільною ідеєю. На екрані буде показаний фільм «Барака» з програми фестивалю.

Благодійний аукціон дерев

З метою висадки дерев у сквері в промисловому районі Одеси буде поведе благодійний аукціон дерев, в результаті якого бажаючі зможуть придбати можливість посадки іменного дерева. Мета заходу – залучення окремих людей до відповідальності за стан повітря в Одесі шляхом залучення до особистого залучення до турботи про окремий дереві. це допоможе проекту стати довгостроковим і корисним для місцевої громади. Концепція – в процесі доопрацювання.

Кінопокази в університетах міста

Одночасно протягом двох буденних днів під час фестивалю «Стале Життя» одеські студенти зможуть побачити ильмы з програми фестивалю. Цей захід орієнтований на більше покриття цільової аудиторії фестивалю, а також як спосіб залучення студентів на інші заходи в рамках фестивалю. Со-організатори – AIESEC.

Підписання «Кодексу Екологічної Честі»

Всі бажаючі до фестивалю можуть запропонувати пункти «Кодексу Екологічної Честі». Кодекс буде запропоновано всім глядачам під час заходів фестивалю, а також буде у вільному доступі в мережі Інтернет. Підписавши його, людина зобов’язується дотримуватися певні принципи поведінки щодо екології та раціонального і відповідального використання ресурсів. «Договір з собою» буде додатком до Кодексу.

Арт виставка

Загальна тривалість виставки: 21 квітня – 5 травня 2010 року.

Відкриття присвячене початку фестивалю «Стале Життя» і Дню захисту навколишнього середовища.

Виставка включає в себе 5 напрямків:

1. Фотовиставка

Буде проведено конкурс, в результаті якого журі відбере 50 найкращих робіт, які й будуть виставлені в Арт-центрі. До складу журі увійдуть: фотографи з асоціації фотографів України, члени орг. комітету, фахівці з Арт-центру.

Фотороботи будуть кріпитися прищіпками до гілок 1-2-метрових дерев – саджанців, які будуть розміщені на другому поверсі Арт-центру.

Потенційний партнер: «Ваш Сад».

У рамках фотовиставки деякі фотороботи будуть виставлені на Приморському бульварі. Роботи будуть закріплені на вішалках, які будуть висіти на деревах. Дана акція триватиме тиждень і проходитиме протягом усього світлового дня.

Метою вуличної акції – як залучення уваги громадськості до проблеми екології, її єднання з мистецтвом, так і залучення відвідувачів на виставку в Арт-центр.

2. Ілюстрації

Тут до участі будуть запрошені як українські, так і іноземні дизайнери.

Метою даного напряму є привернення уваги до проблематики сталого розвитку планети за допомогою авангардного, шокуючого і запам’ятовується стилю робіт.

3. Перформанс

Основним заходом під час відкриття виставки будуть міні-вистави. Це будуть 1-3-х хвилинні пантоміми або виступу з або без музики, спрямовані на висвітлення різних проблем екології, різноманітних способів допомоги природі. Наприклад:

 • Пустеля … Жадібність … Одна людина використовує на себе всю воду, коли його друзі з граничним відчуттям спраги простягають з благанням склянки для води
 • Розмова, молитва, ода, сповідь перед лампочкою. Лампочка у відповідь тому, хто говорить, реагує на його слова, запалюється або гасне.

4. Інсталяції

Одеські архітектори на замовлення орг. комітету розроблять просторові інсталяції на тему екології, дбайливого ставлення до природи, раціонального використання ресурсів. Для цього простір першого поверху Арт-центру буде розділено на сектори розміром приблизно 3х3 метри. У кожному секторі архітектор з доступних засобів сконструює об’єкт. Також всі бажаючі можуть заздалегідь надіслати заявку на участь в інсталяції, яку орг. комітет, архітектори та ініціатори після спільного відбору зможуть втілити в життя.

5. Показ короткометражних тематичних фільмів

Серед фільмів фестивалю «Стале Життя» буде відібрано кілька короткометражних фільмів, попередньо 7 картин тривалістю від 2 до 20 хвилин. У день відкриття вони будуть відображуватися на стіну і транслюватися протягом усього вечора.

Кодекс

Як зробити, щоб після фестивалю залишилося щось важливе, постійне? Дбайливе ставлення до Землі – не абстрактна ідея, а сума дій кожного з нас. Ми пропонуємо всім відвідувачам фестивалю підписати кодекс екологічної честі: комплекс принципів, які може виконувати будь-яка небайдужа людина.
Ви можете почати діяти прямо зараз – достатньо запропонувати пункти для кодексу. Чим звичайний житель України може допомогти планеті у себе вдома або на роботі? Ми чекаємо на листи з ідеями – stale.zhittya.codex@gmail.com!

Також плануються:

Робочі групи (workshops) на наступні теми:

 • Альтернативні джерела енергії.
 • Вода. Висихання лиману Куяльник. Раціональне споживання води.
 • Екокриша.
 • Вторинне використання сміття.
 • Соціальне, екологічне підприємство.
 • Зелений туризм.

Акції:

 • Збір сміття.
 • Оpenair в селі. Включає перегляд фільмів, ночівля в наметах, майстер-клас від еко-дизайнерів. Додаткові заходи в рамках цього openair в розробці.
 • Дебати. Всеукраїнський турнір на тему “стале життя”. Можливі зміни.

* В програмі можливі зміни

було проведено попередній показ фильмів на фестивалі I love kyiv

ilovekievlavraa6

Якщо Ви бажаєте запропонувати додаткові теми, заходи або прийняти активну участь будь ласка звертатеся до команди організаторів

Advertisements
%d блогерам подобається це: